Samsung S8500 Wave detaylı ürün inceleme

Teknoloji devlerinden Samsung, birçok ilke imza attığı telefonu olan S8500 Wave’i görücüye çıkardı. Telefon birçok özelliği bakımından ilk olma özelliği taşımakta. Bunların en başında kullandığı işletim sistemini gösterebiliriz. Samsung, mobil dünyada açık kaynak işletim sistemi olan Bada’yı kullanan ilk telefon olma özelliği taşıyor.

Açık kaynak olması ve ilk olması sizi heyecanlandırmasın. Bada, çok da mükemmel bir işletim sistemi değil. Samsung’un TouchWiz arabirimi ile harmanlandığından kullanıcıda değişik bir hava yaratmıyor. Ayrıca Bada işletim sistemi gelişim sürecinde olduğundan ilk etapta kullanıcılara sınırlı sayıda uygulama sunmakta. İlerleyen zamanda artması gereken bu uygulamaları kullanmak için kullanıcılar beklemek zorunda.

S8500’e sosyal bir telefon demek yanlış olmaz. Sosyal ağlara telefonda bir hayli ağırlık verilmiş. Facebook ve Twitter’ın senkronize çalışması, Outlook eşitlemeleri telefonun artı özelliklerinden göze çarpanlardan. 5 megapiksellik kamerası ile S8500’de gayet kaliteli resimler çekmek mümkün. 32 GB’a kadar artırılabilen hafıza sayesinde küçük bir multimedya arşiv oluşturulabilir.

S8500, en son teknolojiyi de beraberinde sunan bir telefon. Wlan-n standardı ile 450 Mbit’e kadar hız destekleyen bu teknoloji ile internet gezintisinde hızı hissetmek mümkün. Bluetooth 3.0 teknolojisi de Samsung’un sundukları arasında yer alıyor. Müzik kalitesi de geçer not alan S8500, ekolayzır seçenekleriyle müziksever kullanıcılara alternatifler sunmakta.

İlk bakışta şık bir görüntüye sahip olan telefon, AMOLED ekran teknolojisine sahip. Bu teknolojinin anlamı, daha canlı renkler, kontrastlar ve net görüntü. Tek dezavantajı 3.3 inçlik ekran gibi görünse de, büyük ekran kullanmaya alışık olmayan kullanıcılar için ideal bir ekran oranı diyebiliriz. 1 GHz’lik işlemci, birçok telefonun sorunu olan donma sorununu yaşatmamaya kararlı bir yapıya sahip. Telefonda yapacağınız birçok işlemde geçişler rahatlıkla sağlanabiliyor.

Avrupa satış fiyatı 400 $ olan telefon ülkemizde daha fazla bir rakamla satılacak. Multimedya telefon seçimini Samsung’dan yana kullanmak isteyenler için ideal bir telefon olabilir S8500.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.