Seçkin Tişört Tasarımları

Seçkin Tişört Tasarımları

Kalite ve moda anlayışı içinde önemli bir yere sahip tişört rahat kullanımlı bir giysi olmakla birlikte oldukça rahat kullanıma sahiptir. Dünya genelinde özellikle sıcak havalarda rahat kullanım için tasarlanarak üretilmekte olan tişört farklı çeşitlilikte kumaşları ile hemen her mevsim giyilebilir biçime dönüşmüştür.

Kot ya da keten pantolonlar üzerinde kullanıldığında sağladığı görsel bütünlük şıklığı ile genel olarak bu biçimi ile tercih edilmektedir. Erkek modasında önemli bir unsur olarak bilinen tişört yakalı, yakasız ve farklı tarzda yaka biçimleri, kolsuz, kısa kollu ya da uzun kollu olarak farklı tasarımlarda üretilmektedir. Özellikle genç giyim tarzı içinde önemli bir yere sahip tişört, her yaştan kullanıcısında fit ve sportif bir görüntü yaratmaktadır.

tshirt

Tarz Yaratan Tişört Etkisi

Genel moda algısında tişört, spor giysi türünde değerlendirilmekle birlikte klasik tarzlı tasarımları ile klasik giysiler ile de bütünlenebilmektedir. Özellikle 80’li yıllarda başlayan takım elbise içine tişört giyme akımı yoğun beğeni ile günümüz moda akımı içinde de hala tercih edilmektedir.

Erkek modasında o yılların en etkin dizi aktörlerinde Don Johnson’ın Miami Vice dizisi ile farklı bir akım yaratan tarzı yer edinen takım elbise içinde pantolon içine sokulmuş dar tişörtlerin etkisi ile farklı tarzlar ile bütünlendiğinde özgün şıklıklar yaratıldığı görülmüştür. Günümüz starlarının zaman zaman kullandıkları ceket altı tişört giyme tarzı büyük bir kesim tarafından takip edilmektedir.

Giysi tarihi sürecinde önceleri yalnızca spor yapılırken giyilen bir giysi türü olarak yer alan tişört, moda kavramındaki değişimler ve gelişimler ile hemen her alanda giyilebilen bir giysi türü olarak kullanılmaktadır.  Genel olarak yumuşak pamuklu kumaşlardan üretilmesi ve kullanım rahatlığı ile tercih edilen tişört aynı zamanda şıklık sağlama unsuru olarak da kullanılmaktadır. Şıklığı ve özgün tasarımları ile zengin çeşitlilikte tişörtlere ulaşmak için adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.