Seo yarışmalarından haberdar mısınız?

Real hayatta rastlarız hep büyük firmaların rekabetlerini. Reklamlar ile birbirlerini geçmeye çalışırlar. Web dünyasınında bundan farkı yoktur aslında. Tek fark web sitelerinin arama motorlarında yükseltilmeye çalışılmasıdır. Real hayatta şirketler reklamlar sayesinde büyür peki bir web sitesi ne şekilde büyür ? Tabi ki internet reklamlarının etkisi olacaktır ama bir yöntem daha var.

seo

SEO yarışmaları duymuş olabilirsiniz. SEO yarışmaları webmasterların katıldığı ve kendi tekniklerini siteleri üzerinde deneyerek yarışmayı düzenleyen kişinin verdiği kelimede yükselmeye çalışmaktır. Misal “iyinet 2012 seo yarışması llhtnbşklhyktr” yarışması vardır. İyinet üzerinde böyle bir yarışma sergileniyor. Kişiler bu kelimeyi kullanarak arama motorlarında yükselmeye çalışıyorlar.

Peki bu seo yarışmasının başka yararları yok mu tabi ki var. Örneğin yarışmayı düzenleyen kişi “iyinet 2012 seo yarışması llhtnbşklhyktr” adlı kelimeyi vermiş ve de bu kelimede bizi yükseltin demiş. “iyinet 2012 seo yarışması llhtnbşklhyktr” bu kelimede kendi başına yükselmeye kalmak belki 1000 TL ye mal olacak.

Ama kişi akıllı düşünüyor ve bir çok kişiyi bu yarışmaya dahil ederek 500 TL büyük ödül koyuyor. Bir kişinin 1000 TL çalışma yapması ile bir çok kişinin 500 TL için çalışma yapması farklıdır. İşte bu yüzden SEO yarışmaları şirketler için büyük önem taşır.

iyinet 2012 seo yarışması llhtnbşklhyktr son durum hakkında daha detaylı bilgi almak için adresini ziyaret edebilirsiniz.

3 Comments

  1. Bu yarışmadan yeni haberdar oldum. Az çok bende anlıyorum seo konusundan. Bir daha ki yarışmaya kesinlikle katılacağım.

  2. Böyle bir yarış hem başkalarının para kazanmasına hemde site sahibinin kelimeyi yükseltmesine yardımcı oluyor. Bende böyle bir yarışma düşünüyorum. Ayrıntıları iyice gözden geçirdikten sonra.

  3. Merhaba ben yasin. Seo konusunda ufak tefek çalışmalarım oldu. Dolaylı yollardan kişi backlink kazanıyor. Bu da sitesini daha iyi duruma getiriyor. Aynı zamanda birden fazla kişi de para kazandırmış oluyor. Şimdiden kazananı tebrik ediyorum…

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.