Sol kolda ağrı neden olur?

Vücut sağlığımız için aslında gerekli ilgiyi gösterip göstermediğimiz tartışılması gereken bir konudur. Sağlığımız için gerekli araştırmalar yapılmalı ve hastalık belirtileri olduğunda bunun nerden kaynaklandığını da anlamalıyız.

Ona göre hastalığın durumuna göre hekime gidilip gidilmeyeceğini de biliriz. Birçok sağlık sorusunun cevabı aslında hiç birimizde yoktur. Örnek vermek gerekirse sol kolda ağrı neden olur çok kişi bilmemektedir. Aslında sol kolda ağrı çok önemli bir sağlık sorununun habercisi olabilir. Kalp rahatsızlıklarının ilk belirti verdiği yer sol kolda ağrı olur.

Sol kolda ağrı kalp krizinin de ön habercisi olabilir. Sol kolda ağrı hissettiğiniz an derhal bir hekime gitmelisiniz. Eğer ihmal edilirse çok vahim sonuçlar ortaya çıkabilir. Kalp ve damar rahatsızlıklarının ilk vurduğu yer olan sol kolda ağrı belirtilerini hekimler çok önemser. Bu yüzden sizde bu konuya gereken özeni gösterin.

sol kol ağrısı
sol kol ağrısı

Sol kolda ağrı baş gösterdiğinde elbette doktora gitmek ilk önceliğimiz olmalıdır. Fakat doktora gitmeden önce de yediklerimize ve içtiklerimize dikkat etmeliyiz. Çünkü kalp ve damar rahatsızlığından baş gösteren sol kolda ağrı yanlış beslenmeden kaynaklıdır. Derhal perhize başlayıp sebze ve meyve ağırlıklı beslenmeye gayret etmeliyiz.

Dengeli beslenmenin yanında sabahları yapacağımız bir saatlik yürüyüşte sağlığımız açısından çok faydalı olacaktır. Yürüyüşlere başlarken bunu yarım saat ile yapın. Sonra kademeli olarak diğer günlerde artırın. Sigara ve alkol kesinlikle uzak durmanız gereken zararlı alışkanlıklardır.

Kırmızı et ve türevleri sol kolda ağrı gerçeğinin failleri olduğundan onlardan uzak durun. Kolesterol düşürücü sebzelere ağırlık verin. Yıllarca yaptığımız yanlış beslenmeyi artık terk etmenin zamanı geldiğini anlayalım. Sol kolda ağrı en azından sizin bu konuda adım atmanız için vesile olmuş olsun. Yine de öncelikle hekime görünmeyi unutmayın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.