Şrek 4: Sonsuza Dek Mutlu filmi izle

Shrek DreamWorks yapımlarından biri olup 4 seriden oluşuyor.Serinin ilk filmi 11 Şubat 2002’de beyaz perdeye çıkmıştı.Oscarlarda Animasyon Film dalının çıkmasıyla bu ödüle layık görülen Shrek filmi, ödülü kazanan ilk animasyon film özelliğine de sahip.2010 yapımı olan film, 3D izleme özelliğiyle kitlelerin ilgisini çekiyor.Seriye ilk başlandığında 5 bölümden oluşacağı duyumları vardı.Bu bölüm ile seriye son verileceği yani son bölümün olduğu kesin olarak ifade ediliyor.Film 1 saat 33 dk ve herhangi bir kısıtlama olmayıp aile, komedi, animasyon ve çocuk türleri ile ön plana çıkıyor.Türkiye’de 28 Mayıs 2010 tarihinde vizyona girerek seyircisi ve hayranlarıyla buluşuyor.
Shrek Filmi’nin Seslendirmenleri;
Cameron Diaz
Antonio Banderas
Eddie Murphy
Okan Bayülgen
Justin Timberlake
Julie Andrews
Engin Alkan
Mike Myers
Jon Hamm
Kathy Griffin
Amy Sedaris
Harun Can
Maya Rudolph
Aron Warner
Cheri Oteri
Cody Cameron
Kristen Schaal
Larry King
Oya Prosçiler
Shrek 1 Film Konusu;
Shrek -birinci film hakkında; Shrek bataklıkta yalnız yaşayan ve çevresndeki köy halkının korktuğu bir devdir. Bir gün evine döndüğünde bütün masal kahramanlarının evine geldiğini görür. Onları kovmaya çalışsa da onlar geri dönmektedirler. Sonunda pes edip niye buraya geldiklerini ve ne yaparsa gideceklerini sorar. Onlar da Duloc kralı Lord Farquaad’ın onları öldürmek istediğini ve ancak Shrek’in onunla konuşmaya gidebileceğini söylerler. Shrek, bunun üzerine o gün hayatını kurtardığı ve o andan itibaren hep peşinde dolanan geveze Eşekle Lord Farquaad’ın bulunduğu Duloc Krallığı’na doğru yola koyulur.
Oraya vardığında hayatında görmediği kadar büyük bir şehirle karşılaşır; fakat ortalıkta kimse yoktur. Uzaktan gelen sesleri takip ederler ve kendilerini bir gladyator gösterisinin içinde bulurlar. Shrek iyi niyetle krala durumu anlatmaya çalışır fakat kral onu öldürme emri verir. Shrek ve eşek de üzerlerine saldıran herkesi bir yere fırlatırlar. Kral da mecburen dinlemek zorunda kalır. Kral, o günlerde ancak evlenirse gerçek bir kral olabileceğini duyduğu için prenses arayışına girmiştir. Fakat beğendiği prensesin ejderhayla korunan bir kalenin en yüksek kulesinin en tepesindeki odada olduğunu öğrenmiştir. Bunun üzerine Shrek’e istediklerinin olması için o prensesi ona getirmesini söyler. Shrek de kabul eder.
Shrek ve Eşek Prenses Fiona’yı bulurlar. Prenses yıllardır hayatının aşkını beklediği için kafasındaki zırhı çıkarmasını ister. Shrek de çıkarır ve prenses hayal kırıklığına uğrar. Prenses eğer onu gerçekten seviyorsa onu kendisinin gelip kurtarması gerektiğini söyler ve geri dönmek ister, fakat Shrek izin vermez.
Uzun bir yolculuğun sonunda Shrek, Fiona’ya karşı bir şeyler hissettiğini farkeder fakat ertesi gün saraya varacaklarından ne yapacağını şaşırır. Prenses Shrek’ten geceleri çirkin bir hale dönüştüğünü gizlemek için güneş kararmadan yatmaktadır. Eşek bunu şans eseri görür ve prenses olanları ona anlatırken Shrek elinde çiçekle ona aşkını itiraf etmeye gelecektir. Kapıdayken olanları duyar fakat prensesin çirkin diye bahsettiği kişinin kendisi olduğunu düşünür ve çok üzülür.
Shrek bu üzüntüyle tüm gece boyunca kaleye kadar yürür ve güneş doğduğunda kralla beraber gelir. Fiona da aslında Shrek’i sevmektedir. Fakat Shrek ona kızgın olduğu için onu sevmediğini ve gitmesini istediğini söyleyince prenses de üzülüp gider.
Shrek eşekle konuşurken gerçekleri öğrenir fakat Fionanın evlenmesine çok az kalmıştır.
Shrek 2 Film Konusu;
Fiona’nın annesi ve babası Shrek’le tanışmak ister. Fakat Shrek’in bir dev olduğunu bilmemektedirler.
Shrek 3 Film Konusu;
Kral Harold hastalanınca, Shrek tahta kendisi geçmemek için yerine tahta geçecek başka birini aramaya koyulur.
Shrek 4 Film Konusu;
Shrek ve eşi Prenses Fiona mutlu, mesut bir şekilde yaşamaktadırlar.Zamanla Shrek bu baba rolünden iyi sıkılmış, eskide günlerini özlemiştir.Kötü kalpli Rumpelstilzchen ile anlaşma imzalayan Shrek kendini karmakarışık bir dünyada bulur.Bu dünyada herşey farklıdır.Shrek’in görevi ise; herşeyi eski haline geri getirmektir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.