Tabletler

tabletler
tabletler

Önce bilgisayarlardı, şimdiyse tabletler oldukça sevilen ve neredeyse moda olduğu söylenebilecek teknolojik ürün haline geldi. Hal böyle olunca her geçen gün farklı bir firmadan tablet tanıtımı görülmeye başlandı. Gerçek olamayacak kadar uyun fiyatlarda tablet almak bile mümkün oldu. Ancak tabletler hakkında çok bilgi sahibi olmayan kişiler için tablet seçmek oldukça zor bir konudur. Bilinçli bir seçim yapılmadığı takdirde beklentiyi karşılamak bir yana, hayal kırıklığına uğramak mümkündür.

Tablet Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Öncelikle tablet almadan önce hangi amaçla kullanılacağı bilinmeli ve en uygun olan modeli seçmek gerekir. Model seçildikten sonra ise denetiminden emin olunmalıdır. Son zamanlarda tablet satışları üzerinden dolandırılan oldukça fazla insanla karşılaşılabiliyor. Dolayısıyla dikkatli olmakta fayda vardır.

tabletler
tabletler

Görüntü kalitesi, hızı, hafızası, kapasitesi, ses kalitesi, ağırlığı, diğer cihazlarla uyumluluğu, uygulamaları desteklemesi, bağlantı özellikleri, işlemcisi, aksesuarlarla uyumluluğu ve kullanım kolaylığı, bir tablette aranabilecek özellikleri oluşturuyor. Bu özelliklerin hepsini aynı cihazda bir arada bulmak mümkün olmayabilir, bunun en temel nedeni tabletlerin özelliklerinin işletim sistemlerine göre ayrılıyor olmasıdır. Tabletler Android, iOS e Windows işletim sistemleri ile üretiliyor. En çok tercih edilen işletim sistemi Android olmakla beraber, en popüleri iOS ve en yenisi ise Windows işletim sistemidir.

Dikkat edilmesi gereken bir konu da fiyatına aldanarak tablet almamaktır. Son zamanlarda komik sayılabilecek fiyatlarda tabletlerin tanıtımı her yerde görülebiliyor. Özellikle online alışveriş yapılıyorsa bu konuya daha çok dikkat edilmelidir.   gibi güvenilir bir siteden alışveriş yapıldığından emin olmak gerekir.

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.