Türkçe müzik kültürü

Online müzik dinleme sitelerinin en çok dinlenen grubu Manga ve en çok dinlenen rapçisi Ceza, yaptıkları featler ile de müzik dünyasına hem yeni isimler kazandırdılar hem de unutulmaz şarkılara imza attılar.

 

Online Müzik Dinle
Online Müzik Dinle

 

 

Özellikle Cezanın şarkıları rapin doğası gereği feat melodilerle dolmuş durumda. Bir çok ünlü ismin aksine Cezanın şarkıları ve Manganın şarkıları feat lerinde de her zaman en iyi olmayı başarmış görünüyorlar.

Cezanın şarkılarında Sagopa Kajmer, Ayben, Killa Hakan, Dr.Fuchs, Fuat, Candan Erçetin, Burcu Güneş gibi ünlü isimlere feat yaparken, Doa gibi bir çok yeni isimleri de featler ile müzik piyasasına tanıttı.

Manganın şarkıları ise feat konusunda en az Cezanın şarkıları kadar başarılı oldu. Özellikle Göksel ile feat yapılan Dursun zaman isimli şarkı Manganın şarkıları arasında özel bir yere kondu.

Manga ayrıca Kartel’den Alper Aga ile Evdeki ses şarkısında, Gece yolcuları ile Raptiye rap rap şarkısında, Vega ile İz bırakanlar unutulmaz şarkısında müzik tarihinde yerini alan başarılı featlere imza attı.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.