Türkiyeden Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler

Türkiyeden Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler

Ülkeleri gezmek, farklı insanlar ve kültürlerle tanışmak, doğal ve tarihi güzelliklerine şahit olmak gerçekten bam başka bir zevktir. Ancak ne yazık ki bu zevki yaşayabilmek için iki engelimiz vardır. Birincisi maddi imkanlardır ki bazı ülkeler için bu sorunu çözmek çok kolaydır.

İkincisi ise pasaport ve vize problemimizdir. Pasaport almak kolay olmasına karşın, vize alabilmek için çeşitli sıkıntılı süreçlerden geçmemiz gerekmektedir ki bazı ülkelere seyahat amaçlı giderken mutlaka birisinin davetiye göndermesi gerekebilmektedir.

Bazı ülkeler ile yapılan anlaşmalar sayesinde bu sorunların en büyüğü olan vize problemi aşılmış ve iki ülke arasında vizesiz geçiş başlamıştır. Bu ülkeler 2010’da Mayıs ayı içerisinde açıklanan ülkeler arasında popüler olanlar şunlardır:

Arnavutluk, Arjantin, Bolivya, Bosna-Hersek, Brezilya, Gürcista, Güney Afrika Cumhuriyeti, Hırvatistan, Hong Kong, İran, Japonya, Kazakistan, KKTC, Kore, Lübnan, Libya, Malezya, Pakistan, Rusya, Singapur, Suriye, Şili, Tayland, Tunus, Ürdün ve Venezuella. Özellikle bu ülkeler ile ticari ilişkilerimiz nedeniyle vizenin ortadan kalkması son derece önemli ticari gelişimlere katkıda bulunmaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.