Twitter Ayda 200 Milyona Ulaştı

Dünyanın en büyük ikinci sosyal ağı olan twitter kendine ait verilerini giderek artıyor. Son yapılan açıklama ile birlikte gücüne güç katan twitter aylık aktif 200 milyon kullanıcı sınırını da aştı. Bu da daha çok ön plana çıkması anlamına gelirken doğrudan her konuda bilgi sahibi olmak için atılması gereken adımlar arasında da yer alıyor.

twitter
twitter

Her ne kadar dünyanın en çok tercih edilen sosyal ağı facebook olsa bile doğrudan sosyal olayların twitter aracılığıyla duyuruluyor olması da onun ön plana çıkmasına neden oldu. Pek sanatçı, internet adresleri ve haber kaynakları önemli olayların duyurularını twitter aracılığıyla yapıyor.

Bu kadar büyük bir ivme göstermesi de twitterın büyüme hızı bakımından facebooktan daha hızlı olacağının sinyallerini verdiğini söyleyebiliriz. Çünkü aktif kullanıcı özellikleri bakımından twitter diğer sosyal ağlardan farklı özellikleri bünyesinde barındırıyor. En fazla mobil cihazdan giren topluluğa sahip olması da ilerleyen günlerde bu rakamın daha da büyük artış göstereceğini gözler önüne sermektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.