Twitter, İnsanların Kilo Vermesine Yardımcı Oluyor

Twitter’a aşırı yüklenildiğinde kuşların, ağır balinayı kaldıramadığına dair görseli hepimiz görmüşüzdür. Günay Carolina’da bulunan Arnold Halk Sağlığı Okulu’nun yaptığı bir araştırmanın sonucu herkesi şaşırttı. Bu araştırmanın sonucu özellikle Twitter kullanıcılarını ilgilendiriyor.

Araştırmada obezite seviyesinin üstündeki 96 erkek bir programa sokuldu ve program kapsamında kişiler ikişer gruba ayrılarak tüm yeme içme aktiviteleri eşitlendi. Buna ek olarak gruplardan birinden Twitter kullanmaları, diğerinden ise Podcast dinlemesi istendi. Deneydeki amaç ise hangi sosyalleşme eyleminin kilo vermeye daha çok yardımcı olacağını bulmaktı. Sonuç Twitter’dan yana oldu ve Twitter kullanan grup, diğer gruba nazaran yüzde 0.5 daha fazla kilo vererek araştırmaya noktayı koymuş oldu.

Uzmanlar ise bu konu hakkındaki araştırmalarına devam ediyor. İnsanların, Twitter üzerinden anlık olarak sevinçlerini, yaptıklarını paylaşmaları ve bunlara cevap alabilmeleri, konu hakkında etkileşime girebilmeleri onları daha fazla mutlu ediyor ve kilo vermeye de yardımcı oluyor. Bu sayede yaptıkları işten daha fazla zevk alınıyor. Buradaki önemli nokta ise iletişimin neredeyse canlı olması. Podcastlerdeki durağanlık ve yavaşlık Twitter’da olmadığı için araştırmanın bu yöne kaydığı düşünülüyor.

Twitter’ın insanları mutlu etmesi gerçekten büyük bir şey. Sosyal ağların insanlara yararlı olması da gerçekten mükemmel bir durum.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.