Twitter’ın Halka Arzı Tekrar Gündemde

Ülkemizde de her geçen gün kullanımı yaygınlaşan, dünyanın en büyük ikinci sosyal ağı olan Twitter, Facebook ve Google gibi herhangi bir reklam programı uygulamıyor. Beyaz Saray’dan aldığı yıllık bağışlar sayesinde ayakta duran Twitter hakkında ortaya atılan halka arz iddialarına bir yenisi daha eklenmiş durumda. Özellikle Facebook’un halka arzından sonra beklenen bu hamle konusunda Twitter ekibi kararsızlığı ve sessizliğini sürdürüyor.

Facebook’un halka arzının üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen, basına sızan onlarca kötü haber, internet sitelerinin halka arzının doğruluğunu her seferinde tekrar tekrar gündeme getiriyor. Tüm basınında merakla beklediği Facebook’un halka arzı, ilk haftaların sonunda büyük bir piyasko ile adeta lekelenmişti. Halen daha çalkalanan Facebook, beraberindeki Zynga gibi güçlü bir online oyun firmasının da zor günler yaşamasına sebep olmakta.. Tüm bu sebeplerden ötürü merakla beklenmekte olan Twitter’ın halka arzına dair işaret edilen en yakın tarih ise 2014.

10 milyar doları aşan değeri ile emin adımlarla yükselmekte olan Twitter’ın hamlesi ise merakla bekleniyor. Daha erken mi olur yoksa bir fiyasko ile sonuçlanıp hiç mi olmaz, bunu zaman gösterecek.

Twitter’ın halka arzı yalan haberlerden bir tanesi de olabilir ama zaman gösterecek. 2014’te, yakın bir zamanda veya 2014’ten sonra mı açılır halka arz bilinmez ama bu yalan haberler sürdüğü sürece devlere rahat yok gibi. Hep birlikte neler olacak göreceğiz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.