Ubuntu 13.04 Çıkış Tarihleri Yayınlandı

En gelişmiş Linux dağıtımı olan Ubuntu’nun en güncel versiyonu şimdilik Ubuntu 12.10.0 Bu isimlendirmede Ubuntu’nun çıktığı yıl belirtiliyor. Dolayısıyla önümüzdeki yıl bizlerle olacak Ubuntu sürümünün adı Ubuntu 13 olacak. Yeni bir Linux çekirdeği kullanacak olan Ubuntu 13’ün önümüzdeki yıl duyurulacak ilk versiyonu ise Ubuntu 13.04 olacak.

Kullanıcı dostu bir arayayüze sahip olan Ubuntu bunların yanında; Kolay kullanımı ve geniş destek ağı sebebiyle açık kaynak severlerin vazgeçilmezi olan Ubuntu, önümüzdeki yıl da meraklılarını iyice heyecanlandırıacak.

Ubuntu 13.04’ün çalışmaları hızla devam ediyor. Bir yandan mevcut sürümler takip edilirken Ubuntu’nun geliştirici ekibi tarafından yeni sürüm tamamlanıyor.. Bazı deneme sürümleri ile şimdiden duyurulmaya başlansa da bu sürümler tam olarak kuruluma hazır değil. Genellikle geliştiricilere yönelik duyurulmuş olan 2 sürüm daha dağıtılacak görülüyor. Bu sürümler ise Şubat ve Mart ayında dağıtılacak. Kullanıcı odaklı kullanıma hazır sürüm ise 25 Nisan 2013’de Ubuntu’nun resmi sitesinden indirilmeye hazır olacak.

Farklı bir işletim sistemine sahip olan Ubuntu yine kullanıcılarını ve Ubuntu severleri meraklandıracak.. Yeni özellikleri merakla bekliyor olacağız.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.