Wi-fi Teknolojisi Hakkında Herşey

Wi-fi son yıllarda gelişen internet sektöründe çok hızlı biçimde ilerleyen teknolojilerden biridir. Yani W-Fi kablosuz Internet demektir. Günümüz de çoğunlukla laptoplar da bulunan bu özelliği masaüstü bilgisayarlarda da kullanmak mümkündür.

Küçük diskler sayesinde masaüstü bilgisayarlar dada kolaylıkla kullanılabilmektedir. Wi-fi son yıllar da çıkan üst sürüm telefonlarda da bulunmaktadır. Gelişen telefon sanayisi son çıkan telefonlara da wi-fi özelliğini koyuyor.

Bu sayede kablosuz bir ağ olan bir yerden telefonunuz ile Internet’e bağlanabilirsiniz. Wi-Fi nin çıkma nedeni olarak genellikle ev ve iş yerlerinde modemler ve telefonlar ile uğraşmamak için oluşturulmuştur. Bu sayede küçük bir modem ile Internet’e girmek kolaylaşmaktadır.

Örneğin ev ve iş yeriniz de iki adet bilgisayar bulunmakta. Bu iki bilgisayarda da Internet’inizi kullanmak istiyorsunuz. İşte burada Wi-Fi tam size göre. Aldığınız küçük bir Flas Disk kadar olan bu modemi bilgisayarınıza USB girişinden takarak sorunsuz ve iyi bir hızla Internet’e bağlanabilirsiniz. W-Fi nin ürün, marka ve modeline göre 50 ya da 100 metre mesafede çekenleri de mevcuttur.

Kısacası Wi-Fi insan hayatını makul bir düzeyde kolaylaştırmaktadır ve istenilen her anda Internet’e bağlanma kolaylığını sağlamaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.