Windows 8 ne zaman çıkacak

Microsoft beta sürümleri el altında piyasaya yayılan Windows 8 için sessizliğini koruyor. Ios ve Android Honeycomb un tabletler üzerinde üstünlüğü ele geçirmesi karşısında bir adım atmayan Microsoft’un, özellikle Android işletim sisteminin Google İşletim sistemi adıyla kişisel bilgisayarlara da yükleneceğinin duyurulmasından sonra bir adım atması bekleniyordu.

Windows 8 ne zaman çıkacak
Windows 8 ne zaman çıkacak

Microsoft 13-16 Eylül tarihleri arasında yapılacak Profesyonel Geliştiriciler Konferansına bu yıl diğer yılların aksine konuk yerine katılımcı firma olarak katılacak. Ürün geliştiriciden sızan son bilgilere göre bu konferansta Windows 8 ile ilgili ilk resmi açıklama yapılacak.

Sistemin 128 bit olacağı, en az 4 gb ram isteyeceği, internet explorer 9 barındırdığı ilk gelen bilgiler arasında. Ancak Windows 8 in ilk internete sızan versiyonlarında disketler için kod yazıldığının ortaya çıkması yazılımcıları oldukça şaşırtmış durumda.

Windows 8 ayrıca ürünün betasını deneyen test elemanlarının anlattıklarına göre 8 dakikanın altında bir kurulum sürecine ihtiyaç duyuyor ve tüm sürücüleri otomatik tanıyor. Ayrıca sistemin tam bir kopyası alınıp başka bilgisayara yüklenebiliyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.