Windows 8’i Türkçe yapma

Yakın zamanda kullanıma sürülen Microfost’un yeni işletim sistemi Windows 8’i kullanıcılar denemeye devam ediyor. Her geçen farklı özellikler ile karşılaşan kullanıcıların tek sorunu kaldı oda Windows 8’i İngilizceden Türkçeye çevirmek.

Bu yazımızda sizlere kısa bir süre önce yayınlanan Windows 8’i Türkçe diline güvenilir bir şekilde nasıl çevireceğinizi anlatacağız.
Windows, yeni güncellemeyi yayınladı. Bu güncelleme de Windows 8’in dilini çevrimiçi olarak sunuyor. Sizde bu güncellemeyi kullanarak güvenilir bir şekilde Türkçe Windows 8’e kavuşacaksınız. Dilerseniz nasıl yapılacağına geçelim ;

windows 8'i Türkçe yapma
windows 8’i Türkçe yapma

İngilizce Windows 8’inizin Türkçeye çevirmek için Control Panel’i çalıştırın ( Başlangıç ekranına Control Panel yazarak). Açılan pencerede Languages öğesini arattırınız ve çalıştırınız. Sonra ise Options’A tıklayın. “Windows display language: Available for download” yazısını göreceksiniz ; bunun anlamı ise Windows 8’de yerel ayarlarınızı Türkçe olarak ayarladıysanız, buradan Türkçe dil paketini indirebilecek olmanız.

İndrime işlemini Windows Update hızlı bir şekilde gerçekleştirdikten sonra Türkçe dil paketini yükleyecek. Size kalan ise kullanıcı oturumunu kapatmak. Dikkat ediniz özellikle belirtiyorum kullanıcı oturumunu kapatmak. Yani Windows 8’i yeniden başlatmanıza gerek bile yok. Sanırım Windows 8’in en sevildiği nokta da işlerin daha da kolaylaşması.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.