Windows Phone 7.8

Gelen dedikoduların arasında bir de Windows 7.8 ile ilgili gelen bilgiler var. Nokia’nın eğitim programında kullanmak üzere hazırladığı bir dokümanın sızması, bu versiyon ile ilgili yeni bilgiler edinmemizi sağladı.

Peki, bu bilgiler neler kısaca bunlardan bahsedelim. Öncelikle Windows Phone 8’deki çoğu özellik Windows 7.8’e de geliyor. Bunlardan birisi; boyutlandırılabilir simgeler. Artık 3 farklı boyutta simgelerinizi kullanabilirsiniz. Aynı zamanda renk seçenekleri de 8 sürümündeki kadar artacak.

windows phone 7.8
windows phone 7.8

Ancak Windows 7.8, Internet Explorer 9’u kullanıyordu ve yeni sürümde de kullanmaya devam edecek. Yani Internet Explorer 10, bu sürümde de kullanılamayacak.

Ayrıca sevilen uygulamalardan olan Xbox Smartglass ve Xbox Music uygulamaları da bu yeni versiyon ile birlikte gelecek. Her ne kadar Windows 7.8, Windows 8’i andıran, 8’den alınan keyfin ve performansın çoğunu verebilir durumda olsa da, özellikle çok çekirdekli işlemci desteği ile yüksek çözünürlüğe sahip ekran Windows Phone 8’i bir adım önde kılıyor.

Bu saydığım özelliklerin Windows 7’nin hiçbir sürümüne getirilmeyeceği kulislerde konuşula geliyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.