Wp 301 Yönlendirmesi Nasıl Yapılır?

Çoğumuz internette vakit geçirirken binlerce url’ye tıklıyoruz. Çoğu çalışır durumda olurken bir o kadarı da çalışmaz durumda olabiliyor.. Herhangi bir link değişikliği veya linkin silinmesi gibi durumlarda url çalışmaz oluyor ve google’da göründüğü gibide çıkmayabiliyor.

İşte bu url’lere bir yönlendirme yapılmazsa Google sizlere iyice kızdıktan sonra sizin sitenize ceza verebilir daha da ileriye giderek filtresine dahil edebiliyor..

Wp 301 Yönlendirmesi
Wp 301 Yönlendirmesi

Bu gibi durumlarla karşılaşmak istemiyorsanız yönlendirme yapmalısınız. Yönlendirme yapmak her açıdan sizin yararınıza olacak. Bu link bozuk diye ziyaretçi sitenize bir daha girmeyebilir eğer bir yönlendirme yaparsanız bu sorunu da ortadan kaldırmış olursunuz.

WordPress 301 yönlendirmelerini her anlamda desteklemekte.. Sizlere önereceğimiz bir plugin (eklenti) ile yönlendirmelerinizi kolay ve hızlı bir şekilde panelden doğru yönetebiliyorsunuz.

Sizlere önereceğimiz eklenti ise

Eklentiyi aktifleştirdiğinizde panelizin araçlar menüsünün altında “Redirection” sekmesi oluşacaktır. Bu kısımdan yeni yönlendirme ekle bölümüne gelerek eski url’nizi ve yeni url’nizi giriyorsunuz ve yönlendirmeyi kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Eklenti sizlerin yönlendirme işini kolaylaştırmakla beraber yönlendirdiğiniz sayfaların hitlerini de kolay bir şekilde takip edebiliyorsunuz. En son ne zaman ziyaret edildiğinide size detaylı bir şekilde göstermekte..

Eklenti seo açısındanda sizlere destek sağlamakta.. Seo ve Google açısından düşünerek bu eklentiyi kullanabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.