Yandex 2 Ayda 2 Yıllık Yol Kat Etti

Rusya’nın en büyük arama motoru Yandex ülkemizde gösterdiği özenli ve itinalı çalışmalar sayesinde hemen herkes tarafından bilinen bir marka haline geldi. Kısa sürede ülkemizde reklam gibi hizmetlerle çok iyi işler çıkaran Yandex’in Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ Almanya’nın Münih şehrinde düzenlenen DLD 2013 konferasında önemli açıklamalarda bulundu.

Yalçındağ sözlerine 2012 yılının Temmuz ayında göreve geldiğini belirterek sözlerine başlarken şöyle devam ettirdi “Marka bilinirliğiyle birlikte, ürün ve hizmetlerinin kullanımında gözle görülür bir artış kaydettik. Ancak bunlar henüz başlangıç. 2012’nin son birkaç ayı içerisinde heyecan verici bir şekilde yol aldık, 2013’te de çok çalışacak, hızla ilerleyeceğiz. Bu yıl Yandex’in yılı olacak” sözlerini söyledi.

Yandex’in Ceo’su Arkady Volozh’de DLD 2013 konferansında Yalçındağ ile birlikteydi. Volozh, Yandex’in Türkiye’de ki gidişatını çok beğendiğini ve memnun olduğunu belirterek Yandex’in Türkiye sorumlusu Yalçındağ hakkında ; “Teknoloji, dünyanın her yerinde aynıdır, bir ülkeden diğerine rahatlıkla götürebilirsiniz. Önemli olan, gittiğiniz ülkede, orayı ve insanlarını iyi tanıyan, medya konusunda tecrübeli birini bulmak ve teknolojinizi insanlara bir araya getirmeyi, sevdirmeyi başarmaktır. Bu konuda doğru kişiyi bulduğumuza inanıyor ve çok seviniyorum. Yollarımızın Mehmet Ali Yalçındağ ile kesişmesinden dolayı çok şanslıyız”

Ayrıca Yalçındağ, “Google’ın 2 yılda katettiği yolu biz 2 ayda aştık” diyerek Yandex’in Türkiye’deki tüm kanun ve yasalara uygun olduğu bir  şirket olduğunu söyledi. Türkiye’de kayıt olduklarını ve vergilerini de burada ödediklerini de sözlerine ekleyerek Yandex’in ülkemize verdiği önemi tekrardan hatırlattı.

Yandex’in reklamlar ile iyi yerlere geldiğini belirtelim. Düzgün ve kaliteli reklam ile Türkiye’de verdiği hizmeti bizlere pekiştiren Yandex, dünyanın en iyi 2. Arama motoru haline gelebilir. Çoğu arama motoru Google’ın yanında sönük kalırken Yandex büyük bir anlamda Google’a baş kaldırıyor. Bakalım ileride neler olacak.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.