Yepyeni Photoshop CS5

Yepyeni Photoshop CS5

Her sürümü merakla beklenen Adobe’un fotoğraf ve grafik düzenleme programı Photoshop, Creative Suite 5 sürümünü nihayet çıkardı. CS4 sürümüne oranla daha fazla yeniliğin ve özelliğin beklendiği bu sürüm, kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratmamışa benziyor.

Yeni CS5’in özelliklerine bakarsak, ilk etapta daha da iyileştirilmiş ve geliştirilmiş maskeleme araçları, boyama ve zoom fonksiyonları gözümüze çarpıyor. Adobe’un  var olan özellikleri her sürümde biraz daha geliştirmesi, kullanıcılar tarafından memnun edici bir durum. Geliştirmenin yanında yeni özellikler CS5’i adına yakışır bir hal almasını sağlıyor.

Kullanıcıları bir hayli heyecanlandıran Content Aware teknolojisi, içeriğe duyarlı bir araçla onarma ve doldurma işlemini sağlıyor. Bu yeni teknoloji, HDR özelliğiyle bütünleşerek resimlerde daha fazla hakimiyet ve kolaylık sağlıyor.

HDR özelliğinin geliştirilmesi, resimlerde daha kaliteli gölgeleme ve efekt imkanı sağlıyor. Bu özellik ile birkaç saniyede resimlerinize sihirli dokunuşlarla olağanüstü efektler uygulayabilirsiniz.

Yeni özelliklerden diğeri de “Kukla Eğrisi de” denilen “Puppet Warp” aracı. Kuklanın çalışma mantığına dayanan bu araç, bir objeyi birbirinden bağımsız hareket edebilen nesneler haline getiriyor. Bu da obje üzerinde değişikliklerin daha kolay ve profesyonel anlamda yapılması anlamına geliyor.

Adobe, bu muhteşem özellikleri barındıran programının CS5 sürümünü 699$, CS5 Extended sürümünü ise 999 $’dan satışa sunuyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.