Zayıflıktan nasıl kurtulabiliriz?

Çağımızın hastalığı obezite ile uğraşır iken aşırı zayıf kişileri unutmamız gerekir. Aşırı kilolar nasıl sağlığımızı tehdit ediyor ise aynı şekilde aşırı zayıflık da sağlığımızı ciddi anlamda tehdit etmektedir.

Bu neden ile aşırı ölçüde zayıf olan kişilerin diyetisten eşliğinde kilo alması tavsiye edilir. Eğer diyetisyene gitmeye vaktiniz yok ise yapmanız gereken püf noktaları vardır. Bunlardan biri karbonhidrat ağırlıklı olmak durumundadır.

Protein ağırlıklı beslenme de ihmal edilmemelidir. Yağ ağırlıklı beslenme şekli ise bilinenin aksine doğru bir beslenme yöntemi değildir. Elbette yağlı gıdalar da tüketimimiz arasında olması gerekenler olduğu gibi ağırlıklı olmaması gerekir.

Zayıflıktan kurtulmak için düzenli beslenme alışkanlığını edinmek de en önemli konu olarak bilinmesi gereken bir unsurdur. Bunun yanında yediğimiz besinlerin kas yapması için hafif yollu spor yapmak da sağlığımız açısından iyi olacaktır.

İştahımızın açılması için B vitamini ağırlıklı beslenme de iştah açılmasına iyi gelecektir. Daha fazla bilgi edinmek için ise yapmanız gereken diğer sağlık yazılarımızı incelemek olmalıdır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.