Zayıflıktan nasıl kurtuluruz

İnsan bünyesinin kendi boyuna göre ortalama kilosunun olması gerekir. Eğer ki bir bireyin normal orantılarda fazla kilolu olması nasıl tehlikeli bir durum ise, aynı şekilde fazla zayıf olması da maalesef tehlikeli bir durumdur. Çevresel ya da hormonlardan kaynaklı olarak zayıflık nedeni olabilir. Bunun için en iyi bilgiyi alabilmeniz içi bir hekime başvurmanız, gerekli kontrollerden geçerek daha uygun şekilde tedaviyle baş etmeniz gerekiyor.

zayıflıktan nasıl kurtuluruz
zayıflıktan nasıl kurtuluruz

Zayıf bir kiloya sahip olan bireyin öncelikle kendi bünyesini iyi bilmesi gerekir. Bununla beraber kilo almak için kesinlikle abur cubur değil, tamamen sağlıklı beslenerek kilo alması da önemli bir diğer noktadır. Kilo almak istiyoruz ancak bunun için de kesinlikle yağlı besinlere yönelmemeliyiz. Daha çok sağlıklı besinleri alarak kendimizi düşünürsek, bu bizim için daha yararlı olur. Yağlı besinleri tüketmek, birçok hastalığı da beraberinde getireceği için bu konuda da dikkatli olmalısınız.

Bir diyetisyen yardımıyla günlük alınması gereken kalori hesaplanmalı, ona göre diyet hazırlanmalıdır. Diyetisyenin hazırlayacağı besinlerde yağ ağırlıklı olmasından ziyade protein ve karbonhidrat ağırlıklı olacağı için iyi bir şekilde besleneceksiniz.
Vitamin ve minerallerin de alınmasıyla hem kilo alabilir hem de sağlıklı beslenmiş olabilirsiniz. Bununla beraber B vitamini, bünyeye alındıktan sonra iştah açma konusunda yararlıdır. Kilo almanız için de faydalı bir vitamin türüdür.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.