ZTE, 20 Milyar Dolar Kredi Kullandı

Çin’in en büyük mobil teknoloji şirketlerinden biri olan ZTE, hükümetinde desteği ile devletten 20 milyar dolar kredi çekti. ZTE bir çok akıllı cihaz geliştirmiş ve bizlere çoğunlukla kendisini modemleri ile tanıtmıştır. Yüksek teknolojiye sahip olan ZTE, Çin’in ve dünyanın en fazla gelecek vaad eden ve dünya üzerinde yükselmesi beklenen şirketlerinden birisi.

Bir çok politik neden sebebiyle dünya pazarından uzak tutulan ve basın tarafından önemsenmeyen ZTE, tavrını değiştireceğe benziyor. ZTE devlet tarafından aldığı kredi ile büyük bir firma haline gelebilir. Her şey akıllı davranmada. Biraz geride kaldılar açıkçası fakat bu para ile android ve mobil dünyaya hiç şüphesiz yetişecekler.

ZTE
ZTE

ZTE söz konusu krediyle reklamlar, AR-GE çalışmaları ve pazarlamada büyük işler başarabilir. Mobil pazar pastasından büyük bir dilimi almak için büyük bir öz veri ile çalışacaklar.

ZTE modem’den mobil’e geçerken büyük bir zorluk yaşamıştı. Fakat bu zorluğu bu kredi ile gerçekleştirebilir. Eğer gerçekleştiremezse de büyük bir şirketin batışını izleyebiliriz. Krediyi çekmenin yanında ödemesi de var. Kredi büyük bir avantaj sağlarken büyük bir yükün altına da sokabiliyor. O yüzden ZTE çok akıllı davranmalı ve amatörlüğe asla yer vermemeli.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.